Werdykt Jury
I miejsce Olga Głowienka z kl. 3 w kat klas 1-3;
I miejsce Magdalena Niezgoda z kl. 5 w kat klas 4-6 oraz wyróżnienie Zosia Bryzek.
W kategorii najstarszej III miejsce wyśpiewała Gabrysia Murawska z klasy VIII.
Werdykt Jury
I miejsce Olga Głowienka z kl. 3 w kat klas 1-3;
I miejsce Magdalena Niezgoda z kl. 5 w kat klas 4-6 oraz wyróżnienie Zosia Bryzek.
W kategorii najstarszej III miejsce wyśpiewała Gabrysia Murawska z klasy VIII.
11 listopada w kościele p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Korytnicy odbyła się Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem władz gminy: Wójta Gminy Trojanów Pana Michała Jaska oraz Przewodniczącej Rady Gminy Trojanów Stanisławy Anny Mądrej, dyrektorów placówek oświatowych z terenu Gminy Trojanów oraz pocztów sztandarowych ze szkół
w Korytnicy oraz Trojanowie.
Po uroczystej Mszy św. mieliśmy okazję obejrzeć wzruszający montaż słowno-muzyczny upamiętniający 106. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uroczystość szkolna z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w piątek 8 listopada.
O symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej – „Szkoła do hymnu”.
Następnie uczniowie przedstawili – wyrażone w wierszach i pieśniach patriotycznych – polskie „Drogi do wolności”: od Legionów Polskich we Włoszech, przez powstania narodowe XIX wieku i obronę polskości pod zaborami, czasy walki i odzyskania niepodległości w 1918 roku, bohaterskie i tragiczne wydarzenia II wojny światowej (Katyń, Monte Cassino, Powstanie Warszawskie…), aż po walkę z komunistycznym zniewoleniem i upragnioną wolność Ojczyzny.
Tę ważną lekcję patriotyzmu nasi szkolni artyści podsumowali słowami:
My mamy dziś szczęście dorastać w wolnym kraju. Pamiętajmy jednak o tym, że przodkom winniśmy pamięć, a Ojczyźnie miłość…
8 listopada w naszej szkole odbyła się ciekawa lekcja poprowadzona przez grupę „Zaelektryzowani”.
Panowie w sposób bardzo ciekawy, a zarazem zabawny przybliżyli uczniom wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Zaprezentowane zostały eksperymenty dotyczące m.in. mechaniki płynów, grawitacji, właściwości butanu i ciekłego azotu. Prowadzący podkreślili, jak bardzo ważne jest bezpieczne obchodzenie się z ogniem i korzystanie z gazu w gospodarstwie domowym. Nietypowe zajęcia spodobały się wszystkim uczestnikom.
Dnia 28 października 2024 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Korytnicy odbyło się spotkanie przedstawicieli szkół noszących imię Jana Pawła II
z Diecezji Siedleckiej. Motto przygotowane na ten dzień przez szkołę – zaczerpnięte
z nauczania św. Jana Pawła II brzmiało: „Ewangelia cierpienia i starości”.
W spotkaniu uczestniczyli: Ksiądz dr Grzegorz Stolarski, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Grzegorz Woźniak, Starosta Powiatu Garwolińskiego Pani Iwona Kurowska oraz księża, dyrektorzy, nauczyciele i katecheci z 22 placówek oświatowych noszących imię Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej. Wójta Gminy Trojanów Pana Michała Jaska reprezentowali: Sekretarz Gminy Trojanów Pan Jarosław Ryszkowski oraz Przewodnicząca Rady Gminy Trojanów Pani Stanisława Anna Mądra.
Pani Teresa Szpadzik Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II
w Korytnicy powitała wszystkich zebranych gości. Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół poprowadziła Pani Urszula Łastawiecka w zastępstwie za Panią Małgorzatę Szostek -
- przewodniczącą Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach. Pani Urszula Łastawiecka przedstawiła program pracy na pozostałą część roku szkolnego 2024/2025.
Następnie Pani dyrektor Teresa Szpadzik oddała głos młodzieży, która zaprezentowała skłaniający do refleksji program artystyczny pt. „Jan Paweł II. Ewangelia starości
i cierpienia”. W krótkich scenkach dramowych artyści zadawali Panu Bogu pytania dotyczące sensu cierpienia, które dotyka każdego człowieka – osób dorosłych, dzieci
i młodzież. Szukali odpowiedzi, odwołując się do nauczania św. Jana Pawła II, dla którego cierpienie stało się drogą do świętości oraz w słowach piosenek religijnych pokazujących, że
warto zaufać Bogu i w Nim pokładać nadzieję.
Po przemówieniach zaproszonych gości, uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu
ks. dr Grzegorza Stolarskiego. Prelegent, nawiązując do Ewangelii starości i cierpienia mówił, iż „Każdy z nas nosi w sobie blizny. Różnego rodzaju blizny, które wynikają z naszej kondycji. (..) Te blizny nie dotyczą tylko ludzi, które są już w zaawansowanym wieku. Te blizny w zasadzie człowiek nosi na różne sposoby od samego początku swojego istnienia…”.
Następnie przedstawiciele szkół im. Jana Pawła II włączyli się w zainicjowaną przez
ks. dr Grzegorza Stolarskiego dyskusję. Podzielili się własnymi spostrzeżeniami
i doświadczeniem z codziennej pracy.
Pani Euzebia Milczarek - delegat do Ogólnopolskiej Społecznej Rady Szkół złożyła sprawozdanie z przeprowadzonych konkursów i przebiegu XXIV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Podziękowała wszystkim zaangażowanym
w wyżej wymienione działania,
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wólce Domaszewskiej – Pani Anna Golba zaprosiła delegatów szkół do udziału we Mszy św. oraz odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej byłemu dyrektorowi placówki, które odbędzie się 12 listopada br. Dyrektor Zespołu Szkół
nr 2 im. Jana Pawła II w Łaskarzewie – Pani Monika Krawczyk zaprosiła z kolei na kolejny Zjazd Rodziny Szkół Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej, który odbędzie się
w marcu 2025 roku.
Uczestnicy spotkania, dokonując wpisów w Kronice Szkolnej, wyrażali uznanie dla serdecznej atmosfery spotkania i stworzenia możliwości duchowego ubogacenia.
We wtorek 23 października 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona połączony z XXIV Dniem Papieskim, którego tegoroczne hasło brzmi: „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”.
O godzinie 800 społeczność szkolna na czele z Panią Dyrektor Teresą Szpadzik, poczet sztandarowy i uczniowie występujący w roli Gwardii Szwajcarskiej wzięli udział we Mszy świętej w kościele pw. św. Bartłomieja w Korytnicy.
Następnie w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia poświęcona Patronowi Szkoły. Po występach artystycznych uczniów naszej szkoły laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II wręczono pamiątkowe dyplomy.
Następnym punktem programu był „Bieg o kremówkę”. Ulubione ciastka Papieża zostały przygotowane przez rodziców.
O godzinie 10:10 nastąpiło ślubowanie uczniów klasy I.
Uroczystość pasowania rozpoczęła się występem artystycznym pierwszaków. Czternaścioro uczniów klasy pierwszej zaprezentowało swoje umiejętności artystyczne przed społecznością szkolną. Pięknie śpiewali piosenki, deklamowali wiersze oraz zatańczyli do piosenki „Nie bój się chcieć”. Egzamin na ucznia klasy pierwszej wszystkie dzieci zdały wzorowo. Po zakończonej części artystycznej pierwszacy przed pocztem sztandarowym uroczyście ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor – Teresa Szpadzik dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Na zakończenie uczniom klasy I zostały wręczone dyplomy. Dzieci otrzymały również upominki od Rodziców. Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowych zdjęć oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców. Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych i błogosławieństwa naszego patrona Jana Pawła II na każdy dzień.
O godzinie 12:00 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
16 października 2024r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Korytnicy, odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o świętym Janie Pawle II. Uczniowie musieli się wykazać wiedzą z zakresu najważniejszych faktów i dat z życiorysu Papieża-Polaka. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV – VIII. Po sprawdzeniu prac przez wychowawców wyłoniono laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.
Kategoria - klasy IV - VI
Kategoria – klasy VII - VIII
Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, w której 10 października wzięli udział uczniowie klas VII-VIII naszej szkoły oraz uczestnicy Gminnego Konkursu Wiedzowego o św. Janie Pawle II ze szkoły podstawowej w Korytnicy, Podebłociu, Trojanowie, Woli Koryckiej i Życzynie. Towarzyszyli nam również dyrektorzy i opiekunowie z tych placówek. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. odprawiana na Jasnogórskim Szczycie, gdzie zgromadziły się także poczty sztandarowe. Eucharystii przewodniczył bp Marek Solarczyk, duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Biskup podkreślił, że pielgrzymka jest przypomnieniem, jak ważną postacią jest dla nas Jan Paweł II, że wciąż jest on wzorem do naśladowania dla nauczycieli, rodziców i uczniów. Te ważne słowa wzmacniały duchowe przeżycia, którym sprzyjała niewątpliwie piękna pogoda oraz życzliwa atmosfera panująca wśród młodzieży.
1 października 2024r. uczniowie klasy IV i V korzystając z pięknej pogody pierwszych jesiennych dni, uczestniczyli w ognisku klasowym. Celem tej niedalekiej wycieczki była integracja zespołów klasowych, wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz podziwianie barw jesieni. Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od pieczenia kiełbasek. Spędzanie zajęć na łonie natury przyczyniło się do rozbudzania zainteresowań przyrodniczych, poszanowania otaczającej przyrody, przestrzegania ustalonych zasad i utrwalania nawyku sprzątania po sobie. Spotkanie przy ognisku dostarczyło mnóstwo radości i sprzyjało kształtowaniu pozytywnych relacji w grupie i z wychowawcami.
We wtorek 1 października 2024 roku, uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawcami pojechali do kina Wilga w Garwolinie na seans filmowy pod tytułem ,, W głowie się nie mieści 2”. Radość, Smutek, Odraza, Gniew i Strach pokazały maluchom, że odczuwanie wszystkich tych stanów jest nie tylko naturalne, ale wręcz potrzebne, by kształtować własną osobowość i lepiej rozumieć otaczający świat. Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych,oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. To również doskonała okazjado integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskiej oraz wspólnego Świętowanie Dnia Chłopaka.Po obejrzeniu filmu cała nasza grupa wybrała się na do restauracji Mc Donalds na małe co nieco .Pełni wrażeń kinowych i kulinarnych, zadowoleni w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. Dzień był wyjątkowo udany ….
W dniach 7-8 października uczniowie klas IV, V i VII wraz z wychowawcami wybrali się na dwudniową wycieczkę. Pierwszym punktem wycieczki była Mandoria - miasto przygód i rozrywki znajdujące się w Rzgowie. To tutaj renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością a XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki. Zabawa była świetna, mogliśmy wielokrotnie korzystać ze wszystkich atrakcji jakie zaoferowało nam to magiczne miejsce: roller-coastery, Mroczny Dwór, Barbakan-zjeżdżalnia wielotorowa, Galeon-wirujący okręt, latające helikoptery, karuzele, pływające gondole, gokarty, sala luster i wiele innych. Zwiedzaliśmy również wspaniałe sale urządzone w stylu antycznym i stroje z minionych epok. Wszyscy bawili się znakomicie, pełni emocji pokonywaliśmy własne strachy. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem wspanialej zabawy.
W godzinach popołudniowych po zakwaterowaniu w Łodzi, wszyscy udali się na wieczorny spacer, który rozpoczął się od Placu Wolności. Dalej spacerowaliśmy reprezentacyjną ulicą Piotrkowską, jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Oglądaliśmy Pasaż Róży, gdzie ściany kamienic wyklejone są kawałkami luster symbolizujących siatkówkę ludzkiego oka. Po drodze mijaliśmy pomniki: Fabrykantów - Twórców Łodzi Przemysłowej, Pomnik Lampiarza i Fortepian Rubinsteina. Na tej ulicy znajduje się też Aleja Gwiazd-artystów z świata filmu, ogromne mural i szlak bajkowych postaci z dobranocek. Na koniec podziwialiśmy potężne budynki dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego, które zostały zrewitalizowane i obecnie mieści się tam największe centrum handlowe w Polsce Manufaktura. Pełni funkcje centrum rozrywki, kultury i sztuki.
W drugim dniu naszej wycieczki, po śniadaniu pojechaliśmy do nowoczesnego Planetarium. Na dobry początek wszyscy wysłuchali prelekcji przewodnika, który wprowadził nas w tematykę Wszechświata. W trakcie pokazu ,,Gwiazdozbiory jesiennego nieba’’ omówione zostały obiekty widoczne na jesiennym niebie po zachodzie Słońca. Poznaliśmy mity i legendy. Dzięki nowatorskim efektom multimedialnym uczestnicy mogli przeżyć wirtualną podróż w przestrzeń kosmiczną. Zostaliśmy zapoznani z tajnikami naszej galaktyki oraz wybranymi gwiazdozbiorami: Pegaz, Andromeda, Perseusz czy Wieloryb. Oprócz obiektów widocznych nieuzbrojonym okiem zobaczyliśmy m.in. najnowsze egzoplanety, pozostałości po supernowych, kolizję dwóch galaktyk oraz przepiękną gwiazdę zmienną Mira Ceti.
Następnym celem wycieczki było Centrum Nauki i Techniki EC1, które znajduje się na terenie historycznej Elektrowni Łódzkiej. „Przetwarzanie energii” jest najbardziej unikatową częścią wystawy. Na miejscu uczniowie mogli też obejrzeć kilkuczęściową ekspozycję poruszającą różne obszary nauki, poznać rzeczywistość dotykiem, zabawą, doświadczeniami i eksperymentami, korzystając z interaktywnych stanowisk i eksponatów. Była to ciekawa forma przyswajania wiedzy i poznawania świata.
Ostatnią atrakcją wycieczki była wizyta w Orientarium i zoo. Największą atrakcją był podwodny tunel o długości 26 metrów, w którym znajduje się 1300 gatunków zwierząt i roślin morskich, w tym ryb, rekinów, płaszczek i rafa koralowa. Dzieci miały okazję obejrzeć wiele gatunków zwierząt i ptaków w warunkach stworzonych na wzór tych naturalnych. Podziwiały słonie indyjskie, rekordowych rozmiarów gawiala, zagrożone wyginięciem orangutany sumatrzańskie i inne zwierzęta na terenie zoo zewnętrznym.
Podczas wycieczki miło spędzaliśmy czas korzystając z aktywnego wypoczynku i wspólnej zabawy, ponadto pogłębiliśmy swoją wiedzę zdobywając wiele cennych informacji. Edukacja i rekreacja w jednym, to przepis na doskonałą przygodę.
„Moc głośnego czytania to nie tylko tekst książki, to wspólny uśmiech i wzruszenie, to niepowtarzalny nastrój chwili.”
Jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania, który przypada 29 września
(w tym roku była to niedziela, dlatego świętowaliśmy dzień później). Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, jednej z najwybitniejszych polskich autorek piszących dla dzieci.
Akcja promująca czytelnictwo wśród najmłodszych odbyła się w bibliotece szkolnej. W wydarzeniu tym uczestniczyły dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. Fragmenty bajek oraz opowiadań dla najmłodszych czytały dziewczęta z klas VII-VIII.
A czy wy lubicie głośne czytanie? Pamiętajcie: wystarczy 20-30 minut dziennie. Czytajmy zatem codziennie!
20.09. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu.
16 września 2024 r. przedszkolaki z grupy Żabki i Pszczółki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. W każdej z grup opowiedziana została historia małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła
w swoje możliwości i nabrała odwagi by rozwijać swoją pasję.
Dzień kropki to święto kreatywności, odwagi, budowania pewności siebie.
Tego dnia zorganizowane zostały dla dzieci zabawy z kropką w roli głównej.
2 września, po Mszy Świętej w kościele parafialnym, odbył się uroczysty apel rozpoczynający rok szkolny 2024/2025. Z uśmiechem na twarzy i w galowych strojach stawili się nasi uczniowie i nauczyciele. Pani Dyrektor - Teresa Szpadzik powitała wszystkich zgromadzonych, szczególnie dzieci, które dopiero dołączyły do naszej szkolnej społeczności. Wśród grona pedagogicznego nie zabrakło także nowych nauczycieli, których uczniom oraz rodzicom przedstawiła Pani Dyrektor. Wszystkim zgromadzonym Pani Teresa Szpadzik życzyła, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń.
Po oficjalnej części uroczystości wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, gdzie wychowawcy przekazali im informację dotyczące bieżącego roku szkolnego.
Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych
w tym roku szkolnym wyników
Życzymy dalszych sukcesów
oraz zasłużonego wypoczynku
Uczniowie z najwyższą średnią:
kl.IV
Błażejczyk Amelia – 4,91
Piotr Czajka – 4,82
Iza Gugała – 5,18
Zuzia Kujda – 4,91
Kinga Kurek – 5,18
Nikola Kurek – 4,55
Magda Lasocka – 5,36
Magda Niezgoda – 5,00
Maks Pyra – 4,64
Maja Sochacka – 4,55
Zuzia Tyśkiewicz – 5,18
Ola Urbańska – 4,55
kl.V
Mikusek Amelia - 4,75
kl.VI
Bieńko Anna – 4,83
Błachnio Zuzanna – 4,75
Kowalczyk Mikołaj - 4,58
kl.VII
Krzemińska Julia - 4,50
Murawska Gabriela – 4,93
Niezgoda Zofia - 5,36
Ochnio Alicja - 4,57
Tomaszek Paulina - 5,29
Żaczek Patryk - 5,14
kl.VIII
Jan Lasocki – 5,19
Artur Soból- 4,78
Wojciech Bogusz – 4,63
Bartosz Jakubaszek – 4,61
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 rozpoczęło sie o godz. 08:00 mszą św. w Kościele Parafialnym w Korytnicy.
O godzinie 9:15 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Korytnicy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Na początku Pani Dyrektor Teresa Szpadzik przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły.
W podniosłej atmosferze odbyła się najpierw ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły. Kolejnym etapem było wręczenie przez Panią Dyrektor i Wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce, stuprocentową frekwencję i sukcesy osiągnięte w konkursach. Podziękowania również zostały złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły.
Część oficjalną uroczystości zakończyło przemówienie Pani Dyrektor podsumowujące rok szkolny. Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.
9 czerwca 2024r. delegacja uczniów i nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach jubileuszowych z okazji 25-lecia wizyty papieża Jana Pawła II w Siedlcach i sprawowania Eucharystii na Siedleckich Błoniach. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę z , wraz z opiekunami, uczestniczyli we Mszy Świętej w Katedrze Siedleckiej, następnie w procesji udali się pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie nastąpiło zawierzenie Bogu przez wstawiennictwo Papieża Polaka różnych grup społecznych naszej diecezji, w tym nauczycieli i uczniów ze szkół, których patronem jest św. Jan Paweł II.
7 czerwca 2024 r. odbył się IV Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej pod patronatem Wójta Gminy Trojanów. Organizatorem konkursu było Przedszkole Niepubliczne „Mały Miś” w Kozicach. Nasze przedszkolaki w kategorii zespół grupa wiekowa 5-6 latki zdobyły I miejsce.Wystąpili: Ada Majkut, Nikola Kowalczyk, Alicja Kuźnia, Tymon Ryszkowski, Hanna Tomaszek.
5 czerwca 2024 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem była wizyta w Cosmos Muzeum, wystawie składającej się z interaktywnych eksponatów, które łączą w sobie iluzję i złudzenia optyczne oraz sztukę nowoczesną. Wystawa była inspirująca. Podczas przechodzenia przez poszczególne sale mogliśmy doświadczyć „przebywania w kosmosie”. Dużym wyzwaniem był labirynt luster, w którym bardzo trudno było zachować orientację w przestrzeni.
Kolejnym etapem wycieczki był pobyt w Smart Kids Planet – innowacyjnym Centrum Mądrej Zabawy w Fabryce Norblina. Główną misją tego miejsca jest inspirowanie dzieci do odkrywania świata, poprzez ideę zabawy. Dlatego też wszystkie eksponaty i atrakcje zostały stworzone w nurcie edukacji przez rozrywkę. W dziewięciu wyjątkowych strefach, dzieci mogły doświadczyć świat wszystkimi zmysłami, stwierdzić, że ich fantazja nie zna granic, a nauka jest czystą przyjemnością. Wielu zabawom towarzyszyła umiejętność współpracy grupowej i poszukiwanie najlepszych rozwiązań np. dostarczyć przesyłkę, zrobić zakupy w Biedronce czy też stworzyć własne miasteczko. Następnie wszyscy uczestniczyli w warsztatach naukowych ,,Wybuchowe eksperymenty’’. Uśmiech towarzyszył dzieciom przez cały czas.
Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Manufakturze Cukierków. Mieliśmy możliwość zobaczyć cały proces powstawania cukierków i lizaków od momentu wylania gorącego karmelu na kamienny blat, złożenia wzoru lizaka i cukierka , aż do pakowania gotowych produktów. Słodycze barwione były głównie naturalnymi barwnikami z owoców i warzyw. Na zakończenie warsztatów każdy uczeń otrzymał pięknie zapakowane cukierki i lizaka na pamiątkę pobytu w tym słodkim miejscu. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń. Uczniowie w doskonałych nastrojach wrócili do szkoły.
Powered by aSc EduPage